O NELKA FOOD

PREČO MÔJ BLOG…?

 

     …. a prečo nie!? Kto by nemal rád dobré jedlo? Podľa mňa taký človek neexistuje, no samozrejme každý z nás bude mať predstavu o dobrom jedle úplne inú. Chcem aby môj blog nebol len o varení, ale hlavne o jedle ako takom a zároveň sa odlišoval od tých, ktoré už poznáte. Nebudem tu opisovať svoje skúsenosti s varením, nakoľko som len samouk, ktorý má rad dobré jedlo a vášeň pre varenie. A nebudeme si klamať, boli pokusy, ktoré stáli za….nech si každý doplní čo ho napadne.

V mojich príspevkoch Vám chcem predstaviť rokmi overené jedlá, ale aj známe či neznáme recepty, vychytávky, pomôcky a literatúru, ktorá ma pri mojom varení inšpirovala. Chcem tu prezentovať jedlá, ktoré sú už rokmi overená klasika a podľa mňa v nich ani nie je čo meniť, no samozrejme, že by som vás ostatných chcela tiež inšpirovať mojimi nápadmi a myšlienkami, ktoré som vložila do niektorých jedál, tak aby vyhovovali mojim hladošom.

“V mojich príspevkoch Vám chcem predstaviť rokmi overené jedlá, ale aj známe či neznáme recepty, vychytávky, pomôcky a literatúru, ktorá ma pri mojom varení inšpirovala. “

Mám rada nielen tradičné recepty, ale aj nápadité jedlá, do ktorých či už niekto predo-mnou vložil nejaký nápad alebo sa to podarilo mne samotnej. Snažím sa, aby boli moje jedlá chutné, zaujímavé a pokiaľ sa mi podarí, aby boli zároveň zdravé je to skvelý bonus. Rada skúšam, experimentujem a mam tých najprísnejších kritikov (mojich troch hladošov). Servítku pred ústa si nikdy nedávajú, a tak viem, že recepty, ktoré im chutia môžem uverejniť a tak ponúknuť aj vám.  Preto rada uvítam každú spätnú väzbu (či to už bude pochvala alebo konštruktívna kritika, ktoré ma posunú ďalej).

Učíme sa celý život a ani ja nechcem byť výnimkou.  Nie som profesionál, som samouk a nakoľko nemám vzdelanie v oblasti gastronómie, o to viac sa musím učiť a vzdelávať. Mám však rada výzvy, teší ma keď sa zlepšujem v tom čo robím, a to čo robím chcem robiť stále lepšie. Chcem mať dobrý pocit z jedál, ktoré pripravujem, ktoré servírujem a s ktorými sa jednoducho hrám. Som veľmi rada, že ma sledujete a že ste tu spolu so mnou, bez Vás by totižto celé toto nemalo význam.

ĎAKUJEM NELA