Zemiakový šalát

Zemiakový šalát

Zemiakový šalát

nelkafood

By NELKAFOOD

    Zemiakovo-cibuľový šalát tak trochu po mojom. Keď sme sa chystali do rakúska nečakala som, že si tam vychutnám práve toto jedlo, ale nelenila som a pripravila som ho v predstihu doma spolu s rezníkom.

„Recept sa Vám tak páčil, že ste si ho žiadali pridať aj na blog. Ta nech sa páči.“

Prísady:

  • 500g v šupke uvarených zemiakov
  • 1 červená cibuľa
  • 2 pl cukru
  • 2 pl octu
  • 1 pl dijonskej horčice
  • soľ, mleté čierne korenie
  • pažítka

Postup:

   Cibuľu nakrájame na plátky (pozdĺžne rozrežeme a nakrájame na mesiačiky). Na kvapke olivového oleja opečieme cibuľu na panvici. Pridáme cukor, necháme skaramelizovať a následne podlejeme kvapkou vody a pridáme ocot , osolíme a okoreníme. Uvarené a ošúpané zemiaky nakrájame na kúsky (mala som malé nové zemiaky tak som ich nakrájala na kolieska). Zalejeme pripravenou cibuľkovou omáčkou poriadne premiešame a na záver posypeme pažítkou. Takto pripravený šalát necháme odležať, aby sa chute prepojili. Zatiaľ môžeme urobiť rezne, ktoré tento šalát úžasne doladia.

                                 Dobrú chuť Vaša Nela.

Prísady:

500g v šupke uvarených zemiakov
1 červená cibuľa
2 pl cukru
2 pl octu
1 pl dijonskej horčice
Soľ, mleté čierne korenie
pažítka

Postup:

Cibuľu nakrájame na plátky (pozdĺžne rozrežeme a nakrájame na mesiačiky). Na kvapke olivového oleja opečieme cibuľu na panvici. Pridáme cukor, necháme skaramelizovať a následne podlejeme kvapkou vody a pridáme ocot , osolíme a okoreníme. Uvarené a ošúpané zemiaky nakrájame na kúsky (mala som malé nové zemiaky tak som ich nakrájala na kolieska). Zalejeme pripravenou cibuľkovou omáčkou poriadne premiešame a na záver posypeme pažítkou. Takto pripravený šalát necháme odležať, aby sa chute prepojili. Zatiaľ môžeme urobiť rezne, ktoré tento šalát úžasne doladia. Dobrú chuť vaša Nela.

Zobraziť komentáre (0)

Páčil sa Vám článok? napíšte komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

© 2020 NelkaFood.sk - Všetky práva vyhradené pre túto webovú stránku. Made by creawise.digital

SPÄŤ NAHOR