Ako som sa na brunch do Prahy vybrala

Ranná káva a mapa Prahy

Ako som sa na brunch do Prahy vybrala

nelkafood

By NELKAFOOD

   V smutnú nedeľu mi prišla správa, že som vyhrala súťaž neplechanaplechu o kulinársky event v Prahe. Čože? Ja? To akože Vážne? Takto zneli moje prvé slová po tom, čo som si prečítala správu od Markéty. Keď som to oznámila partnerovi, jeho odpoveď bola idem s Tebou. 

„Čože?? Tak toto, už bolo nad moje uverenie.“

   No tu nastal najväčší problém a to – kam s Matúšom? Dávid zostal u baby Jojky a ja som tak tajne dúfala, že krpec zostane s tatom doma a ja pôjdem na otočku do Prahy. Je smiešne hovoriť tomu na otočku ako keby som šla do obchodu po rožky.  Ale už keď som sa do súťaže zapojila som si hovorila, že by som šla. No ale čo Matúš? Zobrať ho so sebou?? Alebo  poprosiť druhú babku aby si ho vzala?? Viem je to odo mňa trúfalé, keďže koncom novembra bude strážiť oboch chlapcov zatiaľ, čo my s mužom pôjdeme na výlet do Nice a Monaka. Ach jaj už teraz mám hlavu v smútku ako to nakoniec dopadne.

   Na moje prekvapenie babka súhlasila a v podstate sama navrhla, že si Matúša vezme na víkend. Díky mami. A ak som za najväčší problém považovala to kam s Matúšom, to som ešte nečakala, čo ma bude stáť úsilia nájsť ubytovanie v Prahe. Bola som na to už tak zúfalo, že som otvorila google mapy a klikala hotel po hotely a obvolávala. Po volaní asi do 10 hotela a v každom zaznelo „je nám ľúto, ale v tomto termíne sme plne obsadený‟, ma začala chytať panika. Neviem akým zázrakom a ani ako, ale v stredu mi pán google ponúkol stránku hotely.cz a tam Penzión15  v ktorom mali voľný apartmán. Anoooo,  ide sa. Tak s ruksakom a pár vecami na jednu noc mierime s mužom do Prahy. Príchodom sa nám plány o romantickej prechádzke rozplynuli po tom, čo sme si dali večeru a začalo liať ako z krhly. No to nás neodradilo od návštevy Cukrárskála, kde sme večeru zakončili lahodným dezertom, teda tromi. Celý zmoknutý sme sa rozhodli zakotviť v bare a dopriať si pár lahodných drinkov čierneho moku.  Tak ale teraz už šup do postele pretože ráno ma čakal brunch s Jacobs na ktorý ma pozvali Markéta a František z @neplechanapechu. Vlastne som ani nevedela, čo očakávať a tak som  nečakala nič. A poznáte to, keď neočakávate nič dostanete veľa. Spoznala som tam skvelých ľudí. Nejdem tu všetkých menovať stačí keď si pozriete príspevok na instagrame.

   No som nesmierne rada, že som ich mohla osobne spoznať a utvrdiť sa v tom, že svet blogerov môže vyzerať aj inak ako povrchne. Milo ma prekvapilo, že sme sa tam všetci stretli na rovnakej vlne s rovnakými záujmami a čo to sa popritom naučili. Vedeli ste o tom, že guacamole sa dá pripraviť s jablkom? Alebo, že pečený grep s čokoládou je taká lahôdka? Ani ja nie o to viac ma prekvapili tieto kombinácie. A vďaka @annamaderova som sa konečne naučila pripravovať trhané mäso. To ocení hlavne môj partner, s ktorým sme objavili NAŠE MASO na Dlouhej ulici 39 v centre Prahy.

   Je to malé mäsiarstvo s veľkým srdcom. Ponúkajú kvalitné mäso z českých chovov. V mäsiarstve, ktoré je vlastne aj bistro vám čokoľvek z pultov ugrilujú alebo ohrejú. My sme sa tu zastavili na raňajky a ochutnali variácie párkov po ktorých sme vedeli, že sa sem vrátime aj na obed. A tak po skončení brunchu bola voľba jasná. Teda aspoň pre môjho muža. No ale neochutnaj keď sa to na teba škerí a tak som mu par krát (dobre viac ráz) zakusla do jeho hamburgeru, ktorý si určite pozrite vo fotkách. Pretože bol jednoducho geniálny. A to je teda ešte dosť slabé prirovnanie. Tak toto bolo krátke zhrnutie môjho výletu do Prahy. Verím, že ste si so mnou trochu pochutili a nezabudnite sa vybrať na ten skvelý hamburger a dajte mi vedieť ako vám chutil.

Zobraziť komentáre (0)

Páčil sa Vám článok? napíšte komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

© 2020 NelkaFood.sk - Všetky práva vyhradené pre túto webovú stránku. Made by creawise.digital

SPÄŤ NAHOR