Horúca čokoláda

Horúca čokoláda v pohári

Čokoláda

nelkafood

By NELKAFOOD

   Dnešný lenivý deň sa niesol v znamení pečenia a oddychu v rodinnom kruhu. No popritom som si dopriala lahodnú horúcu čokoládu. Moje deti ju zbožňujú v trošku redšej konzistencii a pochutnávajú si na nej ako na kakau. Takúto prípravu čokolády som videla niekde na instagrame.

“ Dlho mi vrátala v hlave, až som ju vyskúšala. A výsledok???“

   Toľko správ s prosbou na spísanie receptu mi už dlho neprišlo. A tak sedím pri počítači a píšem vám tento recept, aby ste si ju mohli dopriať aj vy. Recept s videom nájdete aj tu.

Prísady:

  • 2 poriadne hrste kešu orechov
  • 400ml vlažnej vody
  • 4 datle
  • 2 kávové lyžičky prášku z nepražených kakaových bobov
  • štipka vanilky
  • štipka soli
  • 3 pásiky horkej čokolády

Postup:

   Kešu orechy zalejem vodou a nechám cez noc stáť. Následne ku kešu orechom namočeným vo vode pridám odkôstkované datle (osladia nám čokoládu) a rozmixuje do hladka. Teraz mám hotové kešu mlieko a takýmto spôsobom si vieme domáce rastlinné mlieko pripraviť z akýchkoľvek orechov.  Ak už je mlieko úplne hladké pridám vanilku, kakao a štipku soli. Ešte raz premixujem, aby som predišla hrudkám z prášku kakaa. Zmes prelejem do hrnca a vložím nasekanú horkú čokoládu. Za stáleho miešania na miernom ohni privediem k varu. A teraz už len stačí naliať si pohár horúcej čokolády a vychutnať si roztápajúci sa sneh za oknami. Z uvedenej dávky vám vyjdú približne tri menšie šálky horúcej čokolády. Zdieľajte, komentujte a podeľte sa s priateľmi o tento recept, aby si aj oni mohli pochutnať na čokoláde a vrátiť sa tak do detských čias.  Teraz vám už len zaprajem dobrú chuť.

Zobraziť komentáre (0)

Páčil sa Vám článok? napíšte komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

© 2020 NelkaFood.sk - Všetky práva vyhradené pre túto webovú stránku. Made by creawise.digital

SPÄŤ NAHOR