Chute Prahy I. časť

Burger

CHute prahy 1. časť

nelkafood

By nelkafood

Víkend, ktorý bol po dlhej dobe iný ako stereotyp prepletajúci sa celou mojou materskou „dovolenkou“. Túlala som sa stovežatou Prahou a vo vytipovaných prevádzkach si vychutnávala rozmanitú ponuku jedál a nápojov, ktoré ohromovali moje chuťové poháriky. Ani neviem prečo, ale pociťujem silné nutkanie sa s vami o tento zážitok podeliť. Naše dve milované ratolesti stráži “tatík” (jasné, že aj s babkou, som presvedčená, že sám by to nedal) a tak pobalená a plná očakávaní vyrážam na cestu a teším sa na relax tela a hlavne duše.  Cestujem vlakom, vyzbrojená plneným domácim kváskovým sendvičom z mojej kuchyne a pohárikom (teda viacerými) kvalitného rumu znehodnoteného čiernym presladeným nápojom a teším sa na oddych od každodenných starostí.

 

S „parťáčkou Sisou‟, ktorá prežíva moje radosti aj starosti už pekných pár rokov spolu so mnou prichádzame na Hlavní nádraží a ženieme sa za „ubytokom‟, aby sme čo najskôr stihli našu prvú zastávku Triko kafe & kolonial. Malý susedský podnik v ulici U Nikolajky na pražskom Smíchově ponúka  kvalitne jedlo a nápoje.  V dennej ponuke nájdete polievky, sendviče, hrianky a quesadille a k tomu si môžete vychutnať rozlievané prosecco, autentické vína a vynikajúcu kávu z českej a londýnskej pražiarne. Mňa ako „nepivára‟ prekvapil svetlý nepasterizovaný ležiak od Matušku, ktorý bol fakt super. Veľmi potešil prístup ochotného personálu, ktorý vytrvalo odpovedal na naše niekedy až otravné otázky. Vzhľadom na to, že sa podnik nachádza v Prahe 5 prekvapilo ma aký bol podnik plný, no pripisujem to tomu, že tu podávajú kvalitné jedlo a nápoje.

 

Večeru sme si dali v rodinnej reštaurácii Hotel u princa priamo na Staroměstskom námestí s výhľadom na Orloj. Na terase nás usadil veľmi príjemný čašník, ktorý nám ochotne odporučil špeciality podniku, no ja som mala chuť na „burger“. Bol to poctivý domáci burger s naloženou červenou cibuľou.  Zo širokej ponuky miešaných nápojov sme tentokrát volili nealko malinovú limonádu. Čo chcem vyzdvihnúť v tejto reštaurácii je, prístup personálu. Čašníci boli veľmi milí, príjemní a komunikatívni čo je pre akúkoľvek reštauráciu popri kvalitnom jedle jedným z hlavných pilierov úspechu. Strávili sme tu veľmi príjemný takmer letný večer v centre mesta (ale na večeru som si mala dať niečo ľahšie).

 

Druhý deň sme začali raňajkami v kávovom bistre známeho amerického reťazca, kde sme sa nakopli muffinom a skvelou kávou. Pomotali sme sa po meste, navštívili Střelecký ostrov s úžasnou atmosférou a bola som kúpiť tú najúžasnejšiu knihu, akú som za poslednú dobu čítala: Domáci pekař. Je to nová kniha Kláry Hodášovej, je vytlačená na recyklovanom papieri, prevedie každého výrobou rôznych druhov chleba, sladkého a slaného pečiva. Dočítate sa tu ako si doma pripraviť kvalitné, voňavé pekárske výrobky od výmyslov sveta. Presne niečo pre mňa.   Plná nadšenia a dojmov nielen z knihy, som si uvedomila, že je čas obeda.

 

Ten sme si dali v ázijskom bistre Wokin. Toto bistro ponúka čerstvé jedlá, hlavne z rezancov či už pšeničných, pohánkových, ryžových alebo vaječných, ale môžete ich prípadne nahradiť smaženou ryžou. Čiže si vyberiete druh rezancov, na ktoré máte práve chuť a k týmto sa postupne pridáva základ pripravovaný na panvici z cibule, mrkvy, kapusty, cesnaku a vajíčka. Následne sa doplnia pomaly pečené alebo smažené kúsky mäsa rôznych druhov, tofu alebo čerstvá sezónna zelenina. Táto dobrôtka je ešte dochucovaná jedným zo šiestich druhov omáčok, ktoré bistro ponúka a ako bodka na záver je posypanie orieškami, semienkami prípadne smaženou cibuľkou. Čiže každý si tu príde na svoje a keď si otvoríte takto pripravený balíček, ten vás ohromí úžasnou vôňou a vyčarí úsmev na tvári. Okrem toho ma tu nadchlo, že jedlo je pripravené v priebehu pár minút a pred mojimi očami, bolo dokonale dochutené a splnilo všetky moje očakávania.

Zobraziť komentáre (1)

Páčil sa Vám článok? napíšte komentár.

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.

© 2020 NelkaFood.sk - Všetky práva vyhradené pre túto webovú stránku. Made by creawise.digital

SPÄŤ NAHOR